Monday, 29 February 2016

Kassieri - mänguasjad

Ma kujutan vähemalt ette, et igal kudujal on ka poolikuid lõngatokke järel. Kerisin nendest pallid ning vanutasin pesumasinas käterättidega pesuga ära. Panin oma kuulid eraldi pesukotti mida ma sukapükste jms jaoks tavaliselt kasutan. Nagu lähemalt vaadates näha on, siis "traageldasin" veel enne vanutamist sukanõela ning lõngaga üle keritud lõnga ka, esimesel katsel kippusid ilma kinnitamata pealmised kihid natuke laiali vajuma.
 Peale vanutamist oli mul suur kotitäis palle, kokku vist küll 50. Läksin kuidagi hoogu oma lõngakotte tühjendades.
 
Kui pallid ära olid kuivanud, siis lõikasin kääridega ühe külje peale sälgu, surusin liimipüstolist sinna liimi ning toppisin suled sisse. Siis surusin sälgu jälle kokku. Suled ostsin hobi-/nännipoest.
 Meie punapea on uute pallidega väga rahul. Punapea sai endale mitu palli mis nüüd küll enamuses diivani all on, kuni me need jälle harjavarrega välja kougime. Pallid jäävad ka väga kenasti küüniste külge kinni, nii et kassil põnevust veelgi rohkem.
 Teine mänguasi, mida teha proovisin, sai inspiratsiooni loomapoest ostetud mänguasjast, mis meie majas kähku ära retsitakse. Poe omadel on suled kehvasti kinnitatud, nii et minu omad peavad kauem vastu. Miinuseks on see, et puust varras on kõva nii et teinekord saavad mänguhoos kassid kogemata laksu vastu käppa. Ostsin lillepoest puidust vardaid, vaja on veel sulgi, nööri ning liimipüstolit.
 Natuke mäkerdamast ja jamamist oli, aga sain kuidagi suled ikkagi nööri ja liimipüstoliga toki otsa kinnitatud. Tuba nägi muidugi välja, nagu meil oleks siin väga kollast kana tapetud, st teinekord teen sama tööd suvisel ajal õues.
Pildi pealt ei ole küll aru saada, kuid suletokid on eriti meie Biancale meelt mööda. Kui ta ühe neist mängu ajal "kinni püüab", siis lohistab ta kogu kupatust uhkelt enda järel.



Wednesday, 24 February 2016

Pikupidi kootud mütsid kuklakaarega

Kudusin hunniku mütse topeltlõngast villane + alpaka. Kuklakaart oli lihtne sisse kududa, õmbluse planeerisin ka osavalt täpselt kuklasse.
 

Monday, 22 February 2016

Tulekarva müts

Kudusin mehele ruudulise mütsi. Kukla poolt kaarega, et suusaretke ajal müts kõrvade pealt üles ei vajuks.
Alustasin soonikuäärt edasi-tagasi kududes ning igal pöördel mõlemasse otsa 1 silmuse juurde kasvatades. Kui mütsiäär piisavalt lai sai, jätkasin soonikut ringvarrastega kududes.
Müts sai ka imelises pühapäevas ära testitud.


Saturday, 13 February 2016

Hargipitsist pikk sall

 Hargipits näeb võib-olla keeruline välja, aga see on põhimõtteliselt heegeldamine hargi abil. Tulemus on õhuline ja delikaatne. Minu uus sall tuli pehme, õhuline ja soe. Mina õppisin hargipitsi netist, youtube-st ning muudest kohtadest vaadates. Inglise keeles on tehnika nimi Hairpin Lace. Pinterestist leiab veel hulgaliselt näiteid, mida hargipitsist teha saab, nii et tuleb ainult hankida hark, heegelnõel ning natuke lõnga. Muuseas, alguses sobivat harki otsidest ostsin ka puidust varrastega hargi, aga seda ei soovita. Puit nõtkub. Müüakse nii reguleeritavaid harke kui u-kujulisi. Reguleeritav on muidugi parem, saab pitsi laiust reguleerida. Varem olen ka jaganud linke nii õpetustele kui ka isetehtud hargi õpetusele, nii et kel huvi on, vajutage paremalt poolt menüüst Hargipitsi peale ning lapake end alumiste postituste peale.



Saturday, 6 February 2016

Jõulukuulid vol.2


 Nagu norrakad ütlevad- julen varer helt til påske - jõulud kestavad lihavõteteni. Need kuulid said siiski valmis tehtud viimaste jõulude ajal, aga mul ei ole viimasel ajal üldse seda arvuti-soolikat, kuigi tehtuid töid võiks näidata. Kuidas ma penoplastist kuule katan ja kuivatan, sellest olen varem kirjutanud siin. Vahe on selles, et antud kuulid katsin katsin algul pva-ga ning pinseldasin peale parajaks rebitud ajakirja tükke. Lõpuks pinseldasin veel peale liimiga segatud glitterit. Paela kinnitasin nööpnõela ning liimipüstoliga, et ikka kindlam oleks.
 Need kuulid lähevad järgmisel jõuluajal kingikotti. Mulle ikka meeldib varakult valmis olla.