Monday, 20 May 2013

Lõng sai otsa

Lõng sai otsa, ootan varudele uut täiendust, Dropsi pakk on juba teel. Seni teen midagi, mida mulle teha ei meeldi, aga kuna uued riided siiski meeldivad, siis vahest ikka võtan õmblusmasina välja.
Olgu öeldud, et kanga ostmine pole meil siin niisama lihtne, et marsid lähemasse Abakhani ning valid kauba välja. Siin on soodus ning suure valikuga kangapood minu elukohast umbes 2,5-3 tunni autosõidu kaugusel. Nende netipoest saab ka tellida, aga kõige parem on ise muidugi näpuga kangaid katsuda enne kui midagi ostma hakkab. Minu kodukohas on minu teada 3 kangapoodi, üks neist on spetsialiseerunud patchwork´ile ning müüb ainult lapitehnikaks sobivaid kangaid, teine müüb kvaliteetseid kardina-ja mööbliriideid, kolmas rahvariieteks sobivaid villaseid kangaid. Ma võin oletada, et kuna norrakad on mugavad, käsitööd eriti ei viitsita teha ning valmisriideid saab odavamalt kätte, siis on see põhjuseks miks 20 000 elanikonnaga linnas ühtegi suuremat ja kirjuma valikuga kangapoodi pole. Kudumine on viimastel aastatel järjest populaarsemaks muutunud, väikeseid hubaseid käsitööpoode on õnneks rohkem.
Minu riidelõiked on lihtsad, kuna ..nojah, lõikeid mul pole, panen tavaliselt mõne teise seeliku või kleidi kanga peale ja niimoodi lõikangi uue välja. 
Rohelise seeliku peal on samast poest ostetud vildist lilled, aga kes keelab ise teha. Keskele õmblesin pärlinööbi ja alumine äär on õmblusmasina pealt leitud tikandmuster.
 

Kleidi kantpael on ostetud riidepoest, hea mugav ääred ära vormistada. Käistega jantisin kokku kauem, kui ülejäänud kleidiga, käiste tegemise puhul on lõigete olemasolu küll suur pluss.

 

 
 
Siinsest suuremast riidepoest leidsin ka etiketid "My creation", see ongi see hall lapp kleidi allääres. 

No comments:

Post a Comment