Tuesday, 29 December 2015

Jõulupusimist - läikivad kuulid

Mulle meeldib ikka kui jõulude ajal kõik pisut läigib ja sätendab. Kotiriie on tore ja maitsekas, aga mina tahan natuke üle vindi keerata.
Mul on kohe kodu lähedal üks hobipood mis muu hulgas ka eesti lambavillast lõnga müüb. Astun sealt teinekord ikka läbi, juhuks kui ale on. Napilt enne jõule mul vedaski, penoplastist valged kuulid ja glitter olid soodukaga.

Vaja on:
penoplastist kuule
glitterit
(puidust) grillitikke või kudumisvardaid
pahupidi pööratud papist karpi/lillepotti kuhu tiku otsa torgatud kuulid kuivama panna
Pva-liimi
pintslit
ajalehte
paela
liimipüstolit
nööpnõelasid/traati
juukselakki/fiksaatorit

Nagu näha, torkasin kuulid puidust grilltikkude otsa, pinseldasin liimiga kokku ning siis raputasin glitterit peale. Pildi peal on taldrik, kuid paberileht on parem alus. Pärast lihtsam ülejäägi tagasi purki valada, ega siis raisata ei saa.
Minu tikud kuivasid jõuludeks saadud lilleseade sees mitu ööpäeva, aga 12 tunnist piisab tegelikult küll ja küll. Kui poed jälle lahti tehti, ostsin tugevat juukselakki ning pihustasin kuulid üle, et sädelus kindamini peal püsiks. Võib ka ekstra kunstipoest fiksaatorit osta, aga ma ei näe põhjust rohkem raha välja käia kui tarvis.
Täna sain lõpuks ka paelad ostetud. Alguses kinnitasin need liimipüstoliga, aga et veel kindlamini püsiks, vajutasin kõvera traadi ka sisse, ca 3. mõlemalt poolt.
 Kui kuus kuuli olin traadiga ära kinnitanud, jõudis mu aeglases ajus kohale, et nööpnõel peaks sama töö lihtsama vaevaga ära ajama. Ainult üks kuul oli veel jäänud.
 Kuna meil sel aastal jõulukuuske pole kassipoegade tõttu üles pandud,
siis kasutan demonstreerimiseks hulga magedamat varianti:
 Natuke lähedamalt ka:
 Kuna äsja valminud kuule kohe jälle ära pakkida ei raatsi, riputasin need meie teiste kuulide vahele.
 Ilusaid jõule!

No comments:

Post a Comment