Friday, 2 June 2017

Veel natuke karpaalkanalist

Nüüd on ka teise käe opist mõni nädal möödas, täpsemalt 3 nädalat ja 2 päeva. Sama operatsioon, erinevad arstid erinevatel kuupäevadel. Paremast käest kirjutasin korra varem ka. 6 õmblust, armi pikkus 3 cm. Parema käe arm näeb peale 10.nädalat välja nii:
Aga kui vasaku käe haava esimest korda puhastama hakkasin, jäi mokk küll imestusest ripakile. Vastu vahtis 17 õmblust ja peaaegu 7 cm pikkune lõige. Sama operatsioon, aga nii erineva pikkusega lõiked. Vahet muidugi pole, peaasi et töö korralik on. Kusjuures vasak käsi paranes kuidagi kiiremini, sinikaid oli vähem, haav veritses vähem ning sain ka vasakut kätt kiiremini kasutama hakata. Vasaku käe arst oli ka käe vildikaga palju rohkem ära sodinud, läks tõesti pikalt aega enne kui see maha kulus.
5 päeva peale oppi:
3.nädalat +2 päeva:
Päris lõplik paranemine võtab aega kuni aasta, Armid on seni veel ikka päris hellad ja tundlikud ning erilisi raskusi veel tõsta ei saa (nt veepange), eriti vasaku käega, mis on ka loogiline. Samuti ei saa kätt randme peale toetada, nt rattasõidul lenksule. Ei saa nt. kääridega paksemaid asju lõigata, sest ranne ei kannata sellist surumist. Esimesel kahel nädalal peale vasaku käe lõikust mõtlesin et kas oli ikka vaja nii kiiresti uuesti opile ronida, järsku olid mõlemad käed abitult rippu ja valusad. Aga Nüüd olen küll juba päris rahul ning soovitan soojalt ka teistele, kes sama häda käes vaevlevad. 

No comments:

Post a Comment