Saturday, 17 August 2019

Plaanide tegemine

Rasedana olles olid suured plaanid mida õmbleks ja teeks, aga jäin hoopis voodirežiimile. Just enne seda jõudsin uue õmblusmasina osta, mida siis alles 5-6 kuud hiljem testida sain. Uut masinat demonstreerin kunagi hiljem.

Vahepeal voodis vedeledes aga tegelesin vesistamisega, seda kahte moodi. Sai ikka omajagu tönnitud halvastiminemise hirmus. Aga kui sellest aega üle jäi, siis vesistasin netis õmblusteemalisi videosid vaadates. Tellisin endale ka mitu erialast raamatut ja lugesin neid.

Samuti kuulasin õmblusteemalisi podcaste, minu lemmik on Love to Sew, soovitan tõesti soojalt. Teine hea podcast on Sewing with Threads. Olen neid varem ka maininud märtsikuises sissekandes.

Peale sünnitust olen ka natuke kangaid tellinud, aga õmmelda ei ole veel raatsinud, ootan kuna beebikilod ära kaovad. 5 kuud voodis lebades neid ikka jagub. Need 2 jersey't on erilised lemmikud, ei jõua ära oodata millal neile käärid lõpuks sisse löön.

 Lisaks olen viimasel ajal avastanud pdf- mustrid. Pdf-mustrid on reeglina nn. sõltumatute väikeettevõtjate omad, kes guugeldab indi-patterns / indipendent patterns, saab hulga vasteid. Ise olen senimaale kolmest kohast tellinud. Patternsforpirates.com., Idavictoria.no ja Hallapatterns.com. Idavictoria jerseykjole med sving - jerseykleidi lõiget oli väga lihtne kokku panna. Kõige kehvem patent on P4P lõigetel kui neid kolme tootjat võrrelda. Aga tellin raudselt pdf lõikeid tulevikus veel, mul on indiesew.com pealt juba hunnik lõikeid ära salvestatud ning olen seal leitud lemmikute tootjate kodulehtedel uurimas käinud, mida head nad veel teinud on.
Hallapatternsi lehe pealt tellisin erinevaid imetamispluuse, aga pole kahjuks tegemiseni veel jõudnud.

Pdf mustrite eelis on väga detailsed kasutusjuhendid pildimaterjaliga mis eriti algajatele abiks on. Teiseks on suurused päris suured, sest need on mõeldud normaalsetele inimestele, kes ei ole kilud. Kolmandaks ei pea postikuludele mõtlema. Ning viimaseks boonuseks on see, et võib loojatele alati e-posti saata, kui küsimusi on. Kui tundub, et ühe nt. särgi tuleb päris krõbe nt. ajakirjaga võrreldes, siis olgu öeldud, et vist küll igast mustrist on tehtud eri variante. Nt mu imetamissärgi lõikest saab ka tavalisi teha, kapuutsiga, pikkade ja lühikeste käistega, pika alaosaga jne. Välja printides saab ka reeglina osad suurused "ära kustutada", nii et väljaprinditud lehtedel ainult soovitud suurused peal on. Mustrid tuleb õiges formaadis välja printida, selleks on ka kontrollruudud olemas. Siis tuleb lehed kokku teipida ja ongi muster olemas. 

Eks ajapikku on rohkem aega jälle oma hobidega tegeleda. Samas ehk oskabki veel rohkem vabu hetki hinnata kui neid nii vähe on.

No comments:

Post a comment