Sunday, 18 October 2015

Aiategu

Eelmise aasta maikuus kolisime oma uude majja sisse. Uue majaga tuli kaasa vihmasel ajal mudaauk, kuival ajal tolmu-ja kruusahunnik, mida me tänaseni optimistlikult "aiaks" kutsume. Aga nüüd on asjad muutumas. Norras on kõik eriti reguleeritud ning midagi ei tohi ilma loata teha. Selle aasta suve lõpuks saime loa krundi kahele küljele tugimüüri püstitada ning kolmandal poolel juba olemasoleva müüri 43 cm võrra kõrgemaks teha. Kuna kolmel eri küljel asuvad naabrikrundid on kõik meie krundi kõrgusest erineval tasandil, siis annab tugimüür meile rohkem pinda juurde kui kallakuna olev krundipiir.
Esimesena võtsime ette parempoolse, sirelipõõsaste ja hekiga piiratud poole. Alumine naaber muidugi ei tahtnud müüri püstipanekust tekkivad kulutusi jagada, aga lubas vähemalt lahkelt oma krundil kaevata ja laamendada.
Tulevase tugimüüri tagumine osa kahest vaatevinklist. Müüri sisse tuleb ehitada ka elektrikapp
 
Krundi lõpust paistab ka kõige järsem, bensiinijaama poole jääv krundipiir, mida tahame 43 cm võrra tõsta.
Peale pikka ootamist on meie tubli töömees juhendamas, mida me ise saame teha. Mitu õhtut möödus segumasina juures tsementi tehes.
Parempoolset tugimüüri ei jää meie poolt eriti näha, kuid krunt saab 1-1,5 meetrit ekstra laiust juurde kallaku täitmise järel.
Naabrite poolt taganurgast
 
Naabrite poole pealt on küll hekk ja sirelid eemaldatud, kuid selle asemel on ilus piir. Naabrid teevad müüri äärde parkimisplatsi, meie paneme oma müüri peale aia ning istutame mõne uue sireli ja muud ilusat.

No comments:

Post a Comment